وبلاگ استعدادهای پارسیان
مرکز مقالات علمی و آموزشی  
نویسندگان
نظر سنجی
طرفدار چه سبک از مطالب هستید؟نواحی ساحلی همواره در معرض آسیب های ناشی از مخاطرات محیطی قرار دارند . جهت كاهش میزان خسارت ناشی از یك مخاطره مشخص كه تهدید جانی و اقتصادی محسوب می شود، شناسایی مخاطرات موجود در مناطق ساحلی، بررسی و تدوین سیاست های صحیح و برنامه ریزی های اصولی امری ضروری میباشد

نواحی ساحلی همواره در معرض آسیب های ناشی از مخاطرات محیطی قرار دارند . جهت كاهش میزان خسارت ناشی از یك مخاطره مشخص كه تهدید جانی و اقتصادی محسوب می شود، شناسایی مخاطرات موجود در مناطق ساحلی، بررسی و تدوین سیاست های صحیح و برنامه ریزی های اصولی امری ضروری میباشد. اتخاذ تصمیمات مدیریتی موثر در این نواحی منجر به جلوگیری از توسعه های نابجا و انجام اقدامات مناسب جهت كاهش خسارات و لطمات جبران ناپذ یر به ا ین مناطق خواهد شد . مخاطرات تهد ید كننده نواحی ساحلی عبارتند از : آسیب پذیری از دیدگاه مخاطرات زمین شناسی شامل زلزله، زمین لغزه، فرونشست و روان گونگی؛ آسیب پذ یری از دیدگاه مخاطرات اقلیمی و هیدرولوژی شامل خشكسالی ها، طوفان های شد ید، یخبندان های شد ید، سیل و بارش های سنگین؛ آسیب پذ یری از دیدگاه مخاطرات دریایی شامل بركشند طوف(storm surge) ، ،(storm surge) فرسایش. بر اساس مرور تجارب جهانی به عمل آمده روشی برای ارز یابی كلی مخاطرات در نواحی ساحلی در نظر گرفته شده است . در این روش بر اساس تحلیل های صورت گرفته در خصوص هر یك از مخاطرات ، هر مخاطره در ناحیه مورد نظر مورد بررسی قرار گرفته و بر اساس شدت آن از خفیف تا شدید در چهار دسته درجه بندی شده اند. شدت هر مخاطره با اعداد 1 تا 4 به ترتیب از خفیف تا شدید شماره گذاری شده و در انتها نیز برای ارزیابی كلی مخاطرات اثر تمامی آنها با هم در نظر گرفته و ارزیابی كلی مخاطرات در هر ناحیه از سطح خطر 1 تا 7 (سطح خطر بسیار پایین تا سطح خطر بسیار بالا) درجه بندی می شود.
طبقه بندی: مقالات کلی،  مقاله جغرافیا، 
[ 1388/11/1 ] [ 20:09 ] [ ساسان ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سلام.من ساسان مدیر این وبلاگ هستم.
در این وبلاگ هر مقاله ای از هر موضوعی وجود دارد.برای اینکه هر قشری بتونه از اینجا استفاده کنه همه نوع مقاله ای قرار دادیم.امیدوارم از مطالب لذت ببرید و لطفا بعد از استفاده از مطالب این وبلاگ نظرات خود را برای ما ارسال کنید.
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :