وبلاگ استعدادهای پارسیان
مرکز مقالات علمی و آموزشی  
نویسندگان
نظر سنجی
طرفدار چه سبک از مطالب هستید؟[ 1388/10/27 ] [ 21:16 ] [ ساسان ]
از زمان فتح مصر به دست کمبوجیه، خشثرپاون پارس دربارش را در ممفیس ترتیب داده بودکه دیوانها و دستگاههاى ادارى گوناگون نیز در آن مستقر بود. پادگانى مرکب از پارسیان و نیروهای کمکى از ارگ یاکاخ سفید (جنب هد) حفاظت مى کردند و به این دلیل مصریان بایست سالیانه ۱۲۰۰۰ مدیمن گندم افزون بر خراج براى نگهدارى از آن بپردازند
ادامه مطلب

طبقه بندی: مقالات کلی،  مقاله تاریخی، 
[ 1388/10/27 ] [ 07:16 ] [ ساسان ]
مصریان باستان اهرام مصر را ساختند زمانی که فرعون و ملکه یا شهبانو آنان می مرد..فرعون ها به نحوه و شمایل گوناگونی در زیر خاک، به خاک سپرده می شدند و این سنت تا زمان آغاز سلطنت قدیم مصر باستان پا بر جا بود و در زمان سلطنت فرعون ها در دوره سلطنت میانی به پایان رسید و شیوه جدیدی ابداع گشت.
ادامه مطلب

طبقه بندی: مقالات کلی،  تاریخچه، 
[ 1388/10/27 ] [ 07:13 ] [ ساسان ]

سَرَطان یا چَنگار[۱] بیماری‌ای است که در آن سلول‌های بدن در یک تومور بدخیم به طور غیر عادی تقسیم و تکثیر می‌شوند و بافت‌های سالم را نابود می‌کنند. سلول‌های سرطانی از سازوکارهای عادی تقسیم و رشد سلول‌ها جدا می‌افتند. علت این پدیده می‌تواند ژنتیکی یا عوامل بیرونی هم‌چون ویروس باشد
ادامه مطلب

طبقه بندی: مقالات کلی،  مقاله پزشکی، 
[ 1388/10/27 ] [ 07:08 ] [ ساسان ]


موتور جت نوعی موتور است که از شتاب دادن و تخلیه شاره برای ایجاد رانش برپایه قانون سوم نیوتن استفاده می‌کند.

با این تعریف گسترده موتورهائی مانند توربوجت و توربوفن و رام‌جت و موتور موشک، گونه‌ای موتور جت به‌شمار می‌روند


ادامه مطلب

طبقه بندی: مقالات کلی،  تاریخچه، 
[ 1388/10/27 ] [ 07:05 ] [ ساسان ]
سده‌هاست که از آدامس برای تمیز کردن دهان و یا خوشبو کردن تنفس استفاده شده‌است. اولین روش آدامس سازی در سال ۱۸۶۹ (۱۳۵ سال پیش) ابداع شد و ۵۹ سال بعد یعنی در سال ۱۹۲۸، آدامس‌هایی تولید شد که مواد دارویی به آنها اضافه می‌شد تا هنگام جویدن، مصرف کننده آنها را دریافت کند.
ادامه مطلب

طبقه بندی: مقالات کلی،  تاریخچه، 
[ 1388/10/27 ] [ 07:03 ] [ ساسان ]
دونالد اهرنز نویسنده ای است كه در كتاب خود با نام "هواشناسی امروز" از رنگین كمان تحت عنوان یكی از دیدنی ترین نورهایی كه می توان در زمین مشاهده كرد نام برده است. حقیقتاً از دیدگاه سنتی رنگین كمان عبارت از پرتو خورشیدی است كه  به رنگهای مختلف انتشار می یابد و  به وسیله قطرات ریز باران به چشم مشاهده كننده بازمی گردد.
ادامه مطلب

طبقه بندی: مقالات کلی، 
[ 1388/10/27 ] [ 07:00 ] [ ساسان ]
ترک سیگار بسیار مهم است. استعمال دخانیات قابل پیشگیریترین عامل مرگ و میر است. استعمال سیگار هر ساله نصف موارد مرگ و میر ناشی از سرطان را شامل میشود. استعمال سیگار شایعترین عامل بیماریزای سرطان ریه است که نهایتاً موجب مرگ بیمار میشود. همچنین سیگار با سرطانهای دیگر مثل سرطان مری، حنجره، کلیه، پانکراس (لوزالمعده) و دهانه رحم ارتباط دارد.
ادامه مطلب

طبقه بندی: مقالات کلی، 
[ 1388/10/27 ] [ 06:38 ] [ ساسان ]

فیلم اصطلاحی است که به‌طور عام شامل تصاویر متحرک و هم‌چنین زمینه می‌گردد. ریشهٔ این نام در این واقعیت است که فیلم عکاسی به‌طور تاریخی عنصر اساسی رسانه ضبط و پخش تصاویر متحرک به حساب می‌آمده‌است.

 


ادامه مطلب

طبقه بندی: مقالات کلی،  تاریخچه، 
[ 1388/10/27 ] [ 06:36 ] [ ساسان ]
روزگاری همین که ستاره دنباله‌داری در آسمان پیدا می‌شد، مردم از ترس به خود می‌لرزیدند. آنان می‌پنداشتند که ستارگان دنباله‌دار پیکها و علائم بلا هستند و رسیدن بلا و وبا ، یا جنگ و مرگ را از پیش آگهی می‌دهند. تقریبا در هر ده سال ، یک بار دنباله‌داری درخشان در آسمان دیده شده و دنباله‌های نورانی آنها هفته‌ها قابل مشاهده می‌باشند. اخترشناسان صدها دنباله‌دار را شناسایی کرده‌اند
ادامه مطلب

طبقه بندی: مقالات کلی،  مقاله نجوم، 
[ 1388/10/26 ] [ 14:21 ] [ ساسان ]
تولید مثل از به اشتراک گذاشتن سلول های جنسی نر و ماده اتفاق می افتد . سلول های جنسی حامل صفات وراثتی هستند که خصوصیات فردی هر شخص  در ژن های موجود در کروموزوم های سلول ها وجود دارد و ژن ها حامل انتقال کلیه خصوصیات ظاهری و ذاتی افراد هستند مثل رنگ پوست و مو ، شخصیت و اخلاق و خیلی از صفات دیگر از والدین به فرزندان از طریق ژن ها انتقال می یابد .
ادامه مطلب

طبقه بندی: مقالات کلی،  مقاله پزشکی، 
[ 1388/10/26 ] [ 14:18 ] [ ساسان ]
شیوع بیماری ها از اتفاقات ساده آغاز می شود: فرد بیماری سوار هواپیما شده و به مقصدی دورافتاده سفر می کند؛ ویروسی از یک اردک به انسان منتقل می شود، و در این روند، متحول می گردد؛ بساز و بفروش ها جنگلی را برای ساختمان سازی نابود می کنند و میکرو ب های موجود در آن به دنبال خانۀ جدیدی می گردند؛ با تحول ویروس ها و باکتری ها، نسل جدید آن ها در برابر دارو مقاوم است.

ادامه مطلب

طبقه بندی: مقالات کلی،  مقاله پزشکی، 
[ 1388/10/26 ] [ 14:15 ] [ ساسان ]
آنفلوانزا یک بیماری ویروسی حاد دستگاه تنفسی است که با تب، سر درد، درد عضلانی، تعریق، آبریزش بینی، گلو درد و سرفه آشکار می شود.
اهمیت این بیماری درسرعت انتشار همه گیری، وسعت و تعداد مبتلایان و شدت عوارض آن به خصوص ذات الریه است که به شکل جهانگیر، همه گیریهای وسیع، همه گیریهای کوچک، منطقه ایی و تک گیر مشاهده می شود.

ادامه مطلب

طبقه بندی: مقالات کلی،  مقاله پزشکی، 
[ 1388/10/26 ] [ 14:12 ] [ ساسان ]
انرژی انواع زیادی دارد: مکانیکی ، گرمایی ، الکتریکی ، هسته‌ای و غیره انرزی را به کمک مقدار کاری که می‌تواند انجام دهد اندازه گیری می‌کنند. از اینرو ، درک روشن انرژی مستلزم درک روشن (مفهوم) کار است.

ادامه مطلب

طبقه بندی: مقالات کلی،  مقاله فیزیک، 
[ 1388/10/26 ] [ 12:32 ] [ ساسان ]
اگر یک لوله موئین (لوله‌ای بسیار باریک) شیشه‌ای را در آب قرار دهیم آب در لوله بالا می‌رود و سطح آن کاو (مقعر) خواهد بود اما اگر همین لوله را در جیوه مایع قرار دهیم، جیوه از سطح قبلی خود پایین‌تر می‌ایستد و سطح کوژ (محدب) پیدا می‌کند.
ادامه مطلب

طبقه بندی: مقالات کلی،  مقاله فیزیک، 
[ 1388/10/26 ] [ 12:25 ] [ ساسان ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

تعداد کل صفحات : 26 ::      1   2   3   4   5   6   7   ...  

درباره وبلاگ

سلام.من ساسان مدیر این وبلاگ هستم.
در این وبلاگ هر مقاله ای از هر موضوعی وجود دارد.برای اینکه هر قشری بتونه از اینجا استفاده کنه همه نوع مقاله ای قرار دادیم.امیدوارم از مطالب لذت ببرید و لطفا بعد از استفاده از مطالب این وبلاگ نظرات خود را برای ما ارسال کنید.
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :