وبلاگ استعدادهای پارسیان
مرکز مقالات علمی و آموزشی  
نویسندگان
نظر سنجی
طرفدار چه سبک از مطالب هستید؟بزودی با استفاده از یک بازی آنلاین چند نفره (multiplayer) خواهید توانست با استفاده از شخصیت های بتمن، سوپرمن یا حتی جوکر به مبارزه بپردازید.
ادامه مطلب

طبقه بندی:
[ 1388/09/30 ] [ 11:33 ] [ ساسان ]
جوز آنتونیو دومینگوئز باندراس (زاده ۱۰ اوت ۱۹۶۰) که بیشتر با نام آنتونیو باندراس شناخته می‌شود، بازیگر اسپانیایی می‌باشد. او یکی از معروفترین بازیگران اسپانیایی در آمریکا به شمار می‌آید
ادامه مطلب

طبقه بندی: بیوگرافی شخصیت ها،  مقاله سینمایی،  مقاله هنری، 
[ 1388/09/30 ] [ 11:31 ] [ ساسان ]
انرژی الکتریکی زمین‌گرمایی برقی است که با استفاده از منابع حرارتی ذخیره شده زیر پوسته زمین تولید می‌شود. تاریخ اولین استفاده از انرژی زمین گرمایی به شاهزاده پیرو گینوری کونتی در ایتالیا بازمی‌گردد. امروزه بزرگترین نیروگاه زمین گرمایی جهان در منطقه آتشفشانی آبفشان‌ها (The Geysers) در کالیفرنیا واقع شده‌است. تا سال ۲۰۰۸ انرژی زمین گرمایی سهمی کمتر از یک درصد از تولید کل انرژی الکتریکی جهان را به خود اختصاص داده.
ادامه مطلب

طبقه بندی: مقالات کلی،  تاریخچه،  مقاله فیزیک، 
[ 1388/09/30 ] [ 11:23 ] [ ساسان ]
شبه جزیره عربستان از عهد بسیار قدیم طی قرن‌ها مردمانی را پرورده كه به مملكت‌های همجوار عربستان پناه آورده و دولت‌هایی را تشكیل داده‌اند، مانند مردمان سامی‌نژاد كه در عهد بسیار قدیم به مملكت سومری‌ها و اكدی‌ها هجوم آورده و دولت‌هایی در رأس خلیج فارس و در بین‌النهرین تاسیس كردند
ادامه مطلب

طبقه بندی: مقالات کلی،  تاریخچه،  مقاله مذهبی، 
[ 1388/09/30 ] [ 11:19 ] [ ساسان ]

تاریخ اسلام از عربستان با از حفظ خواندن قرآن توسط محمد بن عبدالله در قرن هفتم میلادی آغاز شد. برطبق باور مسلمانان، محمد فرستاده خداوند بود و قرآن نیز معجزه‌ای بود که به همراه داشت. توسعهٔ تاریخی اسلام بر ساختار سیاسی، اقتصادی و نظامی چه در خارج و چه در داخل جهان اسلام تاثیر گذاشته است.
ادامه مطلب

طبقه بندی: مقالات کلی،  تاریخچه،  مقاله مذهبی، 
[ 1388/09/30 ] [ 11:15 ] [ ساسان ]
بسیاری از مردم فكر میكنند...
  • علم تایید میكند كه عالم هستی در طول میلیاردها سال تكامل یافته است.
  • كتاب مقدس میفرماید كه خدا همه چیز را در شش روز آفرید.
  • بنابراین شما بایستی انتخاب كنید كه بین علم و كتاب مقدس كدامیك را باور كنید. اینطور نیست؟

ادامه مطلب

طبقه بندی: مقالات کلی،  تاریخچه، 
[ 1388/09/30 ] [ 11:11 ] [ ساسان ]
امروزه کاخ سفید به سه قسمت منزل ریاست جمهور در مرکز، شاخه شرقی کاخ، و شاخه غربی کاخ تقسیم گردیده‌است. ساختمان کاخ سفید شامل شش طبقه‌است: طبقه همکف، طبقه کشور، طبقه دوم ،طبقه سوم و دو طبقه زیرزمین. و مساحتی برابر ۵٬۱۰۰ متر مربع را می‌پوشاند.
ادامه مطلب

طبقه بندی: مقالات کلی،  تاریخچه، 
[ 1388/09/30 ] [ 11:09 ] [ ساسان ]
انتخابات فرایندی دموکراتیک، و یک عامل مهم برای تشکیل ارگان‌های حکومتی در جوامع مدنی می‌باشد.[نیازمند منبع] در انتخابات معمولاً افرادی که برای تصدی مسئولیت‌های حکومتی نامزد شده‌اند اقدام به تبلیغات گسترده می‌نمایند و مردم بر اساس نوع برنامه و خط مشی این افراد، رای خود را به صندوق‌های رای می‌اندازند.[نیازمند منبع] در کشورهای مختلف بسته به نوع دموکراسی که در آنجا اجرا می‌شود نهادهای متفاوتی مسئولیت اجرا و یا نظارت بر انتخابات را به عهده دارند.
ادامه مطلب

طبقه بندی: مقالات کلی،  تاریخچه، 
[ 1388/09/30 ] [ 11:07 ] [ ساسان ]
شب یَلدا یا شب چلّه بلندترین شب سال در نیم‌کره شمالی زمین است. این شب به زمان غروب آفتاب از ۳۰ آذر تا طلوع آفتاب در ۱ دی اطلاق می‌شود، که برابر با ۲۱ دسامبر یا ۲۲ دسامبر است. ایرانیان و بسیاری از دیگر اقوام آن را مبارک می‌دارند و این شب را جشن می‎گیرند.
ادامه مطلب

طبقه بندی: مقالات کلی،  تاریخچه، 
[ 1388/09/30 ] [ 11:05 ] [ ساسان ]

جایزه "پای طلایی" سال 2009 به "رونالدینیو" بازیکن برزیلی تیم فوتبال آث میلان ایتالیا رسید.

فقط بازیکنان بالای 29 سال حق دریافت این جایزه را دارند که به خاطر ویژگی های شخصی و همچنین دستاوردهای فردی و تیمی به برنده اهدا می شود.


ادامه مطلب

طبقه بندی: مقالات کلی،  مقاله ورزشی، 
[ 1388/09/30 ] [ 10:57 ] [ ساسان ]
مواد مُخَدِّر موادی با خواص دارویی هستند که با سوء مصرف یا مصرف بیش از اندازه به منظور کسب لذت یا تجربه حالات غیرعادی استفاده می‌شوند. مصرف مداوم این مواد سبب وابستگی دارویی و اعتیاد مصرف‌کننده می‌شود.
ادامه مطلب

طبقه بندی: مقاله پزشکی،  مقاله برای نوجوانان و جوانان، 
[ 1388/09/30 ] [ 10:54 ] [ ساسان ]
ریاضیات گسسته که به آن «ریاضیات محدود» یا «ریاضیات تصمیم» نیز می‌گویند، به بخش‌هائی از ریاضیات گفته می‌شود که با ساختارهای گسسته (یعنی ساختارهایی که در آن‌ها مفهوم پیوستگی وجود ندارد) سر و کار دارد. بیش تر مواردی که در ریاضیات گسسته مورد بررسی قرار می‌گیرند مجموعه‌های شمارش پذیر هستند. مانند اعداد صحیح و گراف‌های محدود و زبان‌های رسم
ادامه مطلب

طبقه بندی: مقاله ریاضی،  مقالات کلی،  تاریخچه، 
[ 1388/09/30 ] [ 09:58 ] [ ساسان ]
کودکان امروز که آینده سازان جامعه فردایند نیاز به تقویت احساس دارند. معلمین نیز باید فرصتی را برای دانش آموزان فراهم آورند که پیشرفت خود را احساس کنند، زیرا هیچ عاملی به اندازه پیشرفت و موفقیت شخص را به کوشش و فعالیت وادار نمی سازد. باید احساس توانمندی را در آنها تقویت کرد.
ادامه مطلب

طبقه بندی: مقاله ریاضی،  مقاله آموزشی،  مقاله برای نوجوانان و جوانان، 
[ 1388/09/30 ] [ 09:57 ] [ ساسان ]
سودوکو یا سادوکو مخفف عبارت ژاپنی “Suuji wa dokushin ni kagiru” به معنی عدد های بی تکرار است و نوعی جدول اعداد است که امروزه یکی از سرگرمی های رایج در کشورهای مختلف جهان بشمار می آید.
ادامه مطلب

طبقه بندی: مقاله ریاضی،  مقاله آموزشی،  مقالات کلی،  تاریخچه، 
[ 1388/09/30 ] [ 09:56 ] [ ساسان ]
ریاضیات دانشی ایستا، کامل، بدون تغییر، و به طور مطلق صحیح نیست بلکه پدیده ای اجتماعی- تاریخی- فرهنگی قلمداد می شود. چنان که پاتنام عقیده داشت، ریاضیات یک علم شبه تجربی است که بر اساس احتیاجات علوم و زندگی شکل می گیردریاضی
ادامه مطلب

طبقه بندی: مقاله ریاضی،  مقالات کلی،  تاریخچه، 
[ 1388/09/30 ] [ 09:55 ] [ ساسان ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

تعداد کل صفحات : 14 ::      1   2   3   4   5   6   7   ...  

درباره وبلاگ

سلام.من ساسان مدیر این وبلاگ هستم.
در این وبلاگ هر مقاله ای از هر موضوعی وجود دارد.برای اینکه هر قشری بتونه از اینجا استفاده کنه همه نوع مقاله ای قرار دادیم.امیدوارم از مطالب لذت ببرید و لطفا بعد از استفاده از مطالب این وبلاگ نظرات خود را برای ما ارسال کنید.
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :