وبلاگ استعدادهای پارسیان
مرکز مقالات علمی و آموزشی  
نویسندگان
نظر سنجی
طرفدار چه سبک از مطالب هستید؟اس ام اس عاشقانه تابستان پیامک عاشقانه فصل تابستان مسیج عاشقانه تابستان


*تابستان؛*

فصل ِ برگِ توت و پیلهُ پروانه.

فصل نامزد شدن یخ با آب

فصل خوابیدن روی بام

فصل دیدار کسی در آسمان

بی تعارف این دلم خیلی هوایت میکند

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

در این تابستان داغ نگاهای سردت كشنده تر از گرما ست  و من در آسمان دوستیمان  گویی برف و سرما را تا مغز استخوانم درك میكنم

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 
آری تابستان است فصل محبت من به تو
نگاه گرم من به تو
لذت بخش عرق شرم تو
هدیه تابستان عشق من به تو


ادامه مطلب

طبقه بندی: اس ام اس، 
[ 1389/08/12 ] [ 15:50 ] [ ساسان ]

خصوصیات دختر ها
۱- تا زبونشون باز میشه عوض مامان بابا میگن شوهر
۲- حالشون از پسرا به هم میخوره ولی نمی دونم چرا ۱۰۰ تا دوست پسر دارن
۳– نون شب ندارن بخورن ولی پول عمل دماغشونو ردیف میکنن
۵- همه خوشکل و خوش هیکلن(خدایا منو بخاطر این دروغم ببخش)
۶- از ۷ تا ۳۰ سالگی ۳۲۰ تا دوست پسر داشتن که هیچ کدوم درکشون نکرده

خصوصیات پسرها

۱- خوشگل تر از خودشون نمی تونن ببینن.
۲- هر روزی که باهاشون آشنا شی ۳ روز بعد به طور اتفاقی تولدشونه.
۳- دوست ندارن دم ویترینای مغازه ها وایسن که دوست دخترشون از چیزی خوشش بیاد مجبور شن پولاشونو خرج کنن.
۴-روز تولد دوست دختراشون یا مسافرتن یا ماموریت.
۵- هر وقت دیر می کنن به جون مامانشون تو ترافیک بودن.
۶- اگه راجع به سربازی یا دانشگاه ازشون بپرسی تب می کنن
طبقه بندی: مقالات کلی،  سرگرمی و طنز،  مقاله برای نوجوانان و جوانان،  دانستنیها، 
[ 1389/08/12 ] [ 15:29 ] [ ساسان ]

نگوییم ” وب سایت ” بگوییم : رایانه جا یا تارانه

نگوییم ” وب ” بگوییم : جایانه یا تار

نگوییم ” وب مستر ” بگوییم : صاحب تار یا تارزن

نگوییم ” ایمیل ” بگوییم : نامه برقی

نگوییم ” ایمیل آدرس ” بگوییم : نشاننامه برقی

نگوییم ” چت ” بگوییم : زر

نگوییم ” چت روم ” بگوییم : زرستان با زرگاه

نگوییم ” مانیتور ” بگوییم : نمایانه

نگوییم ” کی بورد ” بگوییم : دکمه گاه


ادامه مطلب

طبقه بندی: سرگرمی و طنز، 
[ 1389/08/12 ] [ 15:28 ] [ ساسان ]

۱- داماد خَچَل : سن بین ۱۵ تا ۱۹ سال ،خام و نپخته ، سرد وگرم نچشیده، جسارت بسیار ، حماقت فراوان ، زود پشیمون ،زود رنج ، قربانی عواطف زودگذر یا مبادلات خانوادگی ، بچه اش از خودش بزرگتر!

۲- داماد مَچَل : سن بین ۱۹تا۲۵ سال ، ژیگولی ، دانشجو ، سرباز ، رفیق باز، وابسته به پول بابائی ، بیکار ، آینده دار، توی هر دامی که براش پهن کنن تلپی میفته ، کیس مناسبی برای تور شدن، کم ظرفیت، یکی میزنه یکی میخوره !

۳- داماد هَچَل : سن بین ۲۵ تا ۲۹سال، رسیده، حاضر آماده ، دارای کار و بار، فارغ التحصیل ،با کارت پایان خدمت، دارای شکستهای عشقی فراوان، بسیار با تجربه ، دم به هرتله ای نمیده ، عصا قورت داده ، کمی کج و معوج، پراز قرشمه ، به کمتر از زتا جونز و جولی رضایت نمیده!

۴- داماد کَچَل: سن بین ۳۰ تا ۳۷ سال ، گرفتار، درگیر، پرکار ،پرخور، همچنان پرشور، نقل ونبات ، گوله نمک ،فوران احساسات ، راضی به رضای خدا، دنبال زنان بیوه کم سن وسال ، مسئولیت پذیر، درپی رفاه خانواده ، دارای کار و بار و خانه، قسمت هرکی بشه مبارکه !!!
طبقه بندی: سرگرمی و طنز، 
[ 1389/08/12 ] [ 15:27 ] [ ساسان ]

*اگر سر دوستتان طاس است، مرتب از آرایشگرتان تعریف کنید.

*صابون را کف وان حمام جا بگذارید.

*کادوی عروسی دوستتون بهش تراول نیم میلیونی تقلبی هدیه بدید.

*در هنگام خروج از توالت، دمپایی ها رو خیس کنید.

*همه شیرهای آبی که در طول روز می بینید تا حد امکان سفت کنید (به کار بردن انبرقفلی نتایج بهتری به همراه دارد).


ادامه مطلب

طبقه بندی: سرگرمی و طنز، 
[ 1389/08/12 ] [ 15:26 ] [ ساسان ]

اگر دو گاو داشته باشید &#۸۲۳۰;.

در هندوسنان :
شما دو گاو دارید
آنها را پرستش می کنید

* در روسیه :
شما دو گاو دارید
آنها را می شمارید و می بینید گاوهای شما پنج تاست . دوباره می شمارید می بینید چهل و دو تاست . برای بار سوم میشمارید می بینید هفده تاست . سر انجام شمارش گاوها را رها می کنید و یک بطری دیگر ودکا باز می کنید


ادامه مطلب

طبقه بندی: مقالات کلی،  سرگرمی و طنز،  دانستنیها، 
[ 1389/08/12 ] [ 15:25 ] [ ساسان ]


 

با توجه به اینکه اخیرا در برخی از خانه ‏های دانشجویی موش مشاهده شده است و موجبات سلب آسایش و آرامش و گاها رعب  و وحشت دانشجویان عزیز را فراهم کرده است ، بدینوسیله نتیجه مطالعات و تحقیقات انجام شده جهت مقابله با موش به شرح زیر اعلام می‏گردد. به محض مشاهده موش در اتاق ، یکی از اقدامات زیر را انجام دهید


ادامه مطلب

طبقه بندی: سرگرمی و طنز،  مقالات کلی،  دانستنیها، 
[ 1389/08/12 ] [ 15:22 ] [ ساسان ]

گزارشی خواندی از عیالوارترین مرد ایران را به همراه عکس های دیدنی از این خانواده منتشر کرده که بخش هایی از این گزارش در ادامه می آید: با ۲۶ زن، ۱۹۵ فرزند و بیش از۲۰۰ نوه و نتیجه در خانه ای در شمال کشور زندگی می کرد. تعداد فرزندان او آن قدر زیاد بود که برای انتخاب نام آنها با مشکل روبه رو شده بود. دو گوسفند، ۵۰ کیلو برنج، ۲۰ کیلو آرد، هفت کیلو حبوبات، چهار کیلو روغن، یک کیلو چای و ۱۰ کیلو قند و شکر مصرف روزانه خانه آنها بود.


ادامه مطلب

طبقه بندی: مقالات کلی،  دانستنیها، 
[ 1389/08/12 ] [ 15:16 ] [ ساسان ]

گل کمیابی که بوی نعش می دهد، با رسیدن به ارتفاع ۳ متری ، رکورد مرتفع ترین گل دنیا را از آن خود کرد.به گزارش رویتر ، این گل به زبان محلی گل کارکس نامیده شده ، اما نام علمی آن آمورفو فالوس تیتانوم است که توسط کارشناسان اندونزیایی به ارتفاع ۳ متر رسید. این گل با شکوفه دادن خود در باغ سیبوداس در شهر بوگور اندونزی ، بوی تعفنی از خود منتشر کرد. گل مذکور بومی جزیره سوماتراست که به طور طبیعی زیر بارشهای استوایی تا ۷/۲ متر رشد می کند. کارشناسان در جاکارتا گفتند: گل مذکور با رسیدن به ارتفاع ۳ متری ، رکورد تازه ای را بر جای گذاشت.این گل که در ابتدا به اندازه یک دکمه کوچک است ، روزانه ۱۵ سانتی متر رشد کرده تا این که با رسیدن به ارتفاع ۷/۲ از رشد بازمی ماند.

http://www.rosesandviolets.com/blog/wp-content/uploads/2010/01/tallest-flower2.jpg
طبقه بندی: مقالات کلی،  دانستنیها، 
[ 1389/08/10 ] [ 18:32 ] [ ساسان ]

در کتابهای علمی ذکر شده است که خورشید حدود دو میلیار میلیار میلیار تن وزن دارد و این رقم ۳۳ هزار بار از جرم زمین بیشتر است ستاره شناسان با استفاده از دو شاخص ، این میزان را به دقت اندازه گیری میکنند اولین پارامتر ، مدت زمانی ست که زمین برای چرخش به دور خورشید صرف میکند و دومین پارامتر اندازه مدار زمین میباشد حال می توان با استفاده از قانون میدان معکوس جاذبه نیوتن ، این دو پارامتر را با نیروی جاذبه خورشید ، در یک فرمول جای داد و خورشید را وزن کرد به جز زمین می توان از مدت زمان چرخش به دور خورشید و اندازه مدار دیگر سیارات منظومه شمسی که تحت تاثیر جاذبه خورشید نیز استفاده کرد.

http://www.nasa.gov/images/content/161863main_hinode_sun_516.jpg
طبقه بندی: مقالات کلی،  دانستنیها، 
[ 1389/08/10 ] [ 18:31 ] [ ساسان ]

استاد موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران با اشاره به قراردادی بودن مبدا سال در اکثر تقویم های کشورهای مختلف جهان اظهار داشت: تقویم هجری شمسی به دلیل نوع محاسبه و استفاده از لحظه تحویل سال در تقویم در حال حاضر در میان ۴۰ تقویم موجود در جهان به عنوان دقیق ترین تقویم مطرح است.

دکتر ایرج ملک پور در گفت وگو با خبرنگار «علمی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: برای بررسی تقویم از دوره مداری اجرام سماوی به عنوان واحد زمان استفاده می شود که بیشتر دوره های زمانی تعیین شده مربوط به ماه و خورشید است.


ادامه مطلب

طبقه بندی: مقالات کلی،  دانستنیها، 
[ 1389/08/10 ] [ 18:27 ] [ ساسان ]

‎چرا دستگاهای بیسیم اطراف مان از باند ۲/۴ گیگاهرتز استفاده می کنند؟http://www.pec.af/afghanistan/pamirbaamelectriccorporation/telecommunication/image005.jpg

‎نگاهی به اطراف خود بیاندازید، به سرعت متوجه می شوید که اکثر دستگاهای بیسیم اطراف شما از باند ۲/۴ گیگاهرتز برای ارتباط استفاده می کنند. ‎وسایلی همچون روتر بیسیم وای-فای، هدست بلوتوث و ریموت درب گاراژ جزو این دسته از وسایل قرار می گیرند.

حال از میان این همه باند فرکانسی، چرا ۲/۴ اینقدر محبوبیت یافته؟
اگر به دنبال جواب هستید، در آشپزخانه دنبالش بگردید!
ولی اگر جوابتان را پیدا نکردید، می توانید آنرا در ادامه مطلب بیابید.

در همین لحظه که در حال خواندن این مطلب هستید میلیون ها موج در حال گذشتن از کنار شما هستند، امواجی همچون: موبایل، رادیو، تلویزیون، امواج ماهواره، روتر بیسیم همسایه کناری و یا تلفن بیسیم خانه کوچه پشتی، که همگی حامل اطلاعات کدگذاری شده تحت استاندارد فرستنده و گیرنده، با باند فرکانسی خاصی در حال انتشار هستند.

‎اگر نگاهی به تلفن بیسیم کنارتان بیاندازید، برچسب ۲/۴ گیگاهرتز آن را مشاهده می کنید، برچسبی که بعضی از افراد با دیدن آن می گویند: اوه پسر سرعت این تلفن از سرعت پردازنده کامپیوتر من هم بیشتر است!


ادامه مطلب

طبقه بندی: مقالات کلی،  دانستنیها، 
[ 1389/08/10 ] [ 18:23 ] [ ساسان ]

فکر می کنید در روزهای سرد زمستان که استخوان هایتان هم از سرما می لرزید، همه ملت ایران همین حال را داشتند؟
خب، اشتباه می کنید. با اینکه سرمای زمستان با چند درجه تفاوت بر همه جا حاکم بود، اما یکی از اهالی گچساران به مدت یک ساعت در آب و برف های پیست اسکی یاسوج شنا کرده.
البته او به هیچ وجه مجبور به این کار نبوده و فقط دنبال فرصت مناسبی برای آب تنی در آب یخ و برف می گشته که این موقعیت چند روز پیش نصیب او شده است. زالی افشین پور ۴۹ ساله در این باره به خبرگزاری فارس گفته: <با کمک دوستانم گودالی به ارتفاع ۱/۵ متر حفر کردم و درون گودال قرار گرفتم. دوستانم به وسیله بیل به ارتفاع ۱/۵ متر برف در گودال ریختند به طوری که فقط سر و گردنم از زیر برف پیدا بود.>
عجیب این است که او در تمام مدت یک ساعتی که در گودال بوده، برف هم می خورده و هیچ گونه سرمایی احساس نمی کرد و بعد از اینکه از زیر برف بیرون آمده در رودخانه ای که مستقیم از ارتفاعات برف سرازیر می شود، شنا کرده است. افشین پور گفته که تا حالا در زندگیش سرما نخورده است و در تمام مدت زندگی آرزوی آن را داشته تا کیفیت این بیماری را امتحان کند.
مثل اینکه به جز سرما، گرمای شدید نیز بر او تاثیری ندارد چراکه به گفته خودش در فصل تابستان که دمای هوای گچساران به ۵۰ درجه سانتی گراد می رسد، بدون وسیله خنک کننده زندگی می کند.
طبقه بندی: مقالات کلی،  دانستنیها، 
[ 1389/08/10 ] [ 18:22 ] [ ساسان ]

زنان زیمباوه هم اکنون پایین ترین طول عمر را که ۳۴ سال است، در دنیا دارا هستند.
http://852263.20upload.net/files/sh2/12845293061.jpg به گزارش ایونا براساس یک سرشمارى سالانه در کشور زیمباوه، زنان این کشور داراى پایین ترین طول عمر در دنیا هستند و همچنین متوسط طول عمر براى مردان نیز به سختى به بالاى ۳۷ سال مى رسد.
بنابراین گزارش شیوع و رواج ایدز در این کشور یکى از مهمترین موارد کاهش طول عمر در طول دو سال اخیر بوده است و همچنین بحرانهاى اقتصادى نیز از دیگر علل این پدیده مى باشد.
بحران کمبود دارو و گران بودن قیمت دارو در این کشور موجب وخیم تر شدن اوضاع براى بیماران کم استطاعت شده که همین امر نیز موجب بالا رفتن تعداد مرگ و میرها شده است .
به گفته یکى از مسؤولان، این کشور بالاترین سرعت تورم را داراست که همین امر موجب اختلال و افت شدید اقتصادى در این کشور شده است
طبقه بندی: مقالات کلی،  دانستنیها، 
[ 1389/08/10 ] [ 18:21 ] [ ساسان ]

روسیه، لیتوانی، لتویا و استونی از جمله ده کشوری هستند که از این نظر در جهان در صدر قرار می گیرند.
برخی کشورها در آسیا و آفریقا آمارهای قابل اعتمادی در این زمینه ارائه نمی کنند و برای مثال هشدار می دهد که اگر آفریقای جنوبی ارقامی واقعی ارائه کند احتمالا پایتخت قتل در جهان شناخته خواهد شد.
از هر صد هزار نفر بزرگسال در روسیه، سالانه ۲۲۱ نفر در اثر حوادث خشونت بار جان می بازند. این آمار در مورد اوکراین ۱۴۰ نفر و قزاقستان ۱۱۹ نفر است که پس از روسیه در مقام های بعدی می ایستند.
البته از نظر آمار قتل، روسیه در جهان دوم است. آمار سالانه قتل در روسیه کمی بیش از ۲۸ نفر در هر صدهزار نفر است.


ادامه مطلب

طبقه بندی: مقالات کلی،  دانستنیها، 
[ 1389/08/10 ] [ 18:20 ] [ ساسان ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

تعداد کل صفحات : 4 ::      1   2   3   4  

درباره وبلاگ

سلام.من ساسان مدیر این وبلاگ هستم.
در این وبلاگ هر مقاله ای از هر موضوعی وجود دارد.برای اینکه هر قشری بتونه از اینجا استفاده کنه همه نوع مقاله ای قرار دادیم.امیدوارم از مطالب لذت ببرید و لطفا بعد از استفاده از مطالب این وبلاگ نظرات خود را برای ما ارسال کنید.
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :