وبلاگ استعدادهای پارسیان
مرکز مقالات علمی و آموزشی  
نویسندگان
نظر سنجی
طرفدار چه سبک از مطالب هستید؟آیا می دانستید که فیل بالغ در روز 220 كیلوگرم غذا و 200 لیتر آب مصرف میكند؟

- آیا می دانستید که روزانه فقط در قاره آفریقا سه هزار نفر جان خود را در اثر ابتلا به بیماری مالاریا از دست میدهند و به طور سالانه یک میلیون کودک در دنیا جان خود را بر اثر این بیماری از دست میدهند؟

- آیا می دانستید کهکشان راه شیری تقریبا" صد میلیارد ستاره دارد؟

- آیا می دانستید که کره مریخ 687 روزه به دور خورشید میچرخد؟

- آیا می دانستید جرم زمین 6 هزار میلیارد میلیارد تن میباشد؟

 - آیا می دانستید که زرافه تار صوتی ندارد و لال است و نمیتواند هیچ صدایی از خود در آورد؟

- آیا می دانستید در سال 1987 خطوط هوایی «امریكن ایرلاینز» توانست با حذف یك دانه زیتون از هر سالاد سرو شده در پروازهای درجه یك خود، چهل هزار دلار صرفه‌جویی كند؟

- آیا می دانستید که خورشید ۳۳۰۳۳۰ مرتبه بزرگتر از کره زمین است؟

- آیا می دانستید که دلفین‌ها هم مانند گرگ‌ها هنگام خواب یك چشمشان را باز می‌گذارند؟

- آیا می دانستید تنها غذایی كه فاسد نمی‌شود، عسل است؟

- آیا می دانستید که انسان سالانه بیش از ۱۰ میلیون مرتبه پلک می زند؟

- آیا می دانستید پلک زدن خانمها تقریبا" دو برابر آقایون هستد؟


ادامه مطلب

طبقه بندی: مقالات کلی،  مقاله آموزشی،  دانستنیها، 
[ 1391/03/11 ] [ 21:14 ] [ ساسان ]

علم کوششی است برای آنکه گوناگونی آشفته ی تجربه ی حسی ما را به دستگاهی فکری که از نظر منطقی یکنواخت است مرتبط سازد. در این دستگاه تجربه های منفرد باید به گونه ای با ساخت نظری ارتباط یابند که هماهنگی حاصل از آن یگانه و قانع کننده باشد.

تجربه های حسی امور معلوم و داده شده هستند،ولی نظریه ای که آنها را تفسیر می کند ساخته ی فکر بشر است. این نظریه حاصل فرایند تطابقی است سخت دشوار و مبتنی بر فرض که هیچ گاه کاملا نهایی نیست و همیشه محل تردید و سوال است.

راه علمی ساختن مفاهیم با روشی که در زندگی روزمره بکار می بریم متفاوت است،اما این تفاوتی اساسی نیست.این تفاوت فقط در تعریف دقیقتر مفاهیم و نتایج و در انتخاب نظم یافته تر و ساعیانه تر مواد آزمایش و درصرفه جویی منطقی بیشتر است.

آنچه ما فیزیک می دانیم شامل آن دسته از علوم طبیعی و تجربی است که قابل محاسبه است و از این جهت به ریاضیات ارتباط می یابد اما براستی که تمام فیزیک این نمی تواند باشد.


ادامه مطلب

طبقه بندی: مقالات کلی، 
[ 1391/03/11 ] [ 21:09 ] [ ساسان ]

پیرمردی تنها در مزرعه ای زندگی می كرد. او می خواست مزرعه سیب زمینی اش را شخم بزند اما این كار خیلی سختی بود. تنها پسرش كه می توانست به او كمك كند در زندان بود.

پیرمرد نامه ای برای پسرش نوشت و وضعیت را برای او توضیح داد:

«پسر عزیزم من حال خوشی ندارم چون امسال نخواهم توانست سیب زمینی بكارم. من نمی خواهم این مزرعه را از دست بدهم چون مادرت همیشه زمان كاشت محصول را دوست داشت. من برای كار مزرعه خیلی پیر شده ام. اگر تو اینجا بودی تمام مشكلات من حل می شد. من می دانم كه اگر تو اینجا بودی مزرعه را برای من شخم می زدی.

دوستدار تو پدر.»

چند روز بعد، پیرمرد این نامه را از طرف پسرش دریافت كرد: «پدر، به خاطر خدا مزرعه را شخم نزن، من آنجا اسلحه پنهان كرده ام.»

صبح فردای آن روز، مأموران و افسران پلیس محلی وارد مزرعه شدند و تمام مزرعه را شخم زدند بدون اینكه اسلحه ای پیدا كنند. پیرمرد بهت زده نامه دیگری به پسرش نوشت و به او گفت كه چه اتفاقی افتاده است؟ پسرش پاسخ داد: «پدر برو و سیب زمینی هایت را بكار. این تنها كاری بود كه از اینجا می توانستم برایت انجام بدهم.» 
طبقه بندی: مقالات کلی،  داستان های زیبا، 
[ 1391/03/11 ] [ 21:06 ] [ ساسان ]
پزشكیطرح این پرسش که «انسان چند قلب دارد» به خودی خود عجیب است ولی در نظر بیاورید که برخی از موجودات بیش از یک قلب دارند مثلا آیا می دانستید که یک نوع خاص از کرم خاکی پنج قلب دارد! یا اختاپوس از سه قلب برخوردار است! از اینها گذشته وقتی دیگر اعضای حیاتی بدن انسان «جفت» است (مثل دو شش، دو کلیه و...) چرا قلب هم که یکی از حیاتی ترین اعضاست دوتا نباشد؟

ادامه مطلب

طبقه بندی: مقالات کلی،  مقاله آموزشی،  مقاله پزشکی، 
[ 1391/03/6 ] [ 20:43 ] [ ساسان ]

Remote Desktop Web Connection بطور پیش‌فرض در Windows XP نصب شده آست و شما برای استفاده از آن خودتان بایستی آن‌را بر روی كامپیوتری كه در راه دور قرار دارد، نصب كنید.و برای افزودن آن ابتدا بایستی Internet Information Services (IIS) را بر روی كامپیوتر راه دور نصب كنید.برای نصب Remote Desktop Web Connection و IIS سی‌دی ویندوزتان را آماده كنید، سپس مراحل زیر را انجام دهید.
1-Add/Remove Programs رادر كنترل پنل باز كنید.
2-بر روی Add/Remove Windows Components كلیك كنید، تا لیست اجزای ویندوز ظاهر شود.
3-Internet Information Services را انتخاب كرده، سپس دكمه‌ی Details را فشار دهید.
4-World Wide Web Services را انتخاب كنید و سپس بر روی دكمه‌ی Details كلیك كنید تا كادر World Wide Web Service نشان داده شود.

Remote Desktop Web Connection را انتخاب كرده، OK كنید و سپس راهنمایی‌های Wizard را دنبال كنید.سپس از شما خواسته می‌شود CD ویندوز را در CD درایو بگذارید.این كار را به صورت دستی انجام دهید.


ادامه مطلب

طبقه بندی: مقالات کلی،  مقاله کامپیوتر،  مقاله آموزشی، 
[ 1391/03/6 ] [ 20:41 ] [ ساسان ]
 
مجله «گرین دیلی» در مقاله ای با ارائه گزینه هایی به بررسی ۵ فرضیه ای پرداخته است که هر یک از آنها می توانند علت پایان دنیا باشند. 

ادامه مطلب

طبقه بندی: مقالات کلی،  مقاله آموزشی،  مقاله نجوم، 
[ 1391/03/6 ] [ 20:40 ] [ ساسان ]
دورنمای سال جهانی نجوم كمك به شهروندان جهان در راستای بازشناخت موقعیت جهانی‌شان در روز و شب آسمان و در عین حال برانگیختن یك حس شگفتی و كاوش در آنها است.
سال جهانی نجوم كه به مناسبت چهارصدمین سالگرد استفاده از تلسكوپ نجومی برای نخستین بار توسط گالیلئو گلیله برگزار می‌شود، یك جشن جهانی نجومی و همكاری اجتماعی و فرهنگی خواهد بود.
هدف اصلی این برنامه جلب توجه جهانیان، بخصوص جوانترها، به نجوم و دیگر علوم با شعار “جهان، از آن تو تا بکاوی” است.
فعالیتهای سال جهانی نجوم در سطوح مختلف جهانی، بویژه سطوح ملی و محلی، انجام می‌شوند.
گروه‌های ملی در هر كشور برای آماده سازی فعالیتهای سال ۲۰۰۹ تشكیل شده اند كه این گروه‌ها روابط پایداری بین منجمان حرفه و آماتور، مراكز ملی و دانشجویان ایجاد می‌كنند.

ادامه مطلب

طبقه بندی: مقالات کلی،  مقاله آموزشی،  مقاله نجوم، 
[ 1391/03/6 ] [ 20:39 ] [ ساسان ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سلام.من ساسان مدیر این وبلاگ هستم.
در این وبلاگ هر مقاله ای از هر موضوعی وجود دارد.برای اینکه هر قشری بتونه از اینجا استفاده کنه همه نوع مقاله ای قرار دادیم.امیدوارم از مطالب لذت ببرید و لطفا بعد از استفاده از مطالب این وبلاگ نظرات خود را برای ما ارسال کنید.
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :